0532 616 4845

Karanlık mod!
https://www.misirsilaji.com/Content/img/misirsilaji-88307ed8-5158-44ea-93af-786e006b72fa.jpg = /Content/img/misirsilaji-88307ed8-5158-44ea-93af-786e006b72fa.jpg

Mısır Silajı Analiz Değerleri

Mısır Silajı Analiz Değerleri

Yeşil yem bitkilerinin havasız ortamlarda ekşitilip, ambalajlanarak saklanmasına silaj yem denir. Bu saklama işlemi silolarda yapıldığı için bu yemlere aynı zamanda silo yemi de denmektedir. Silaj yemlere hayvan turşusu olarak da bilinir. En yaygın olarak kullanılan silaj türü mısır silajıdır.

Hayvanların yeşil ve sulu bitkileri bulamadığı zamanlarda, hayvanlara yedirilmek üzere silaj yem hazırlanır. Besicilikte hayvanların taze yeşil yem yemeleri beslenmeleri açısından çok önemlidir.

Son yıllarda meraların hızla azalmasıyla birlikte yeşil yem bulmak çok zorlaşmıştır. Öyle ki öncelerden sadece soğuk kış aylarında yeşil yem bulunamazken artık bazı bölgelerimizde yaz aylarında dahi yeşil yem bulmakta zorluk çekilmektedir. Bu sebepten dolayı silaj yem son yıllarda çok önem kazanmıştır.

Verimli, kaliteli ve ekonomik bir besicilik için silajlık yem neredeyse tek alternatif durumuna gelmiştir. Silaj yem her türlü yeşil bitkiden elde edilebilir. Ancak en faydalı ve besin değeri en yüksek olan silaj bitkisi olarak mısır bitkisi tercih edilen bitkidir.

Bu sebepten silajlık mısır üretimi son yıllarda artış göstermektedir. Kaliteli bir mısır üretimi yapmak için üretim ve uygulama tekniklerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Koçan oranı yüksek, dik yapraklı ve kalın saplı çeşit seçilmesinde fayda vardır. Toprağın hazırlanması, ekimin yapılması, sulama ve gübreleme işlemlerinin yapılması, üretim tekniklerine uygun olarak yapılmalıdır. Hasat zamanı iyi tespit edilmeli ve silaj makinesiyle hasat yapılmalıdır.

Silajlık mısır hasadı yapıldıktan sonra en önemli nokta silolamadır. Silo yerinin seçimi, silo kabının büyüklüğü gibi hususlar çok önemlidir. Hasadı yapılan mısır fazla bekletilmeden silolara doldurulmalı ve güzelce sıkıştırılmalıdır. Sonra silonun üstü plastik örtü ile güzelce kapatılmalı ve silonun bu sayede hava ve su alması önlenmelidir. Silaj kapatıldıktan sora 2 ay içinde fermente olacak ve kullanıma hazır hale gelecektir. Silajın hayvanlara alışma sürecini göz önüne alarak azar, azar verilmelidir.

Paketli mısır silajı ve diğer yem bitkilerini satın alırken ilgili kuruluşlar tarafından düzenli denetimleri yapılan güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Misirsilaji.com tarafından mısır silajıyonca başta olmak üzere diğer yem bitkilerinin üretimi, paketlemesi ve satışı itina ile yapılmaktadırMısır silajı ve yem bitkileri ihtiyaçlarınız için web sitemizdeki ürünler kısmından ürünlerimizi inceleyebilir, web sitemizin iletişim bölümündeki telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.misirsilaji.com

Sığır Besisinde Mısır Silajı Kullanımı, Mısır Silaj Makinası, Silaj Yapımı, Mısır Silajı Fiyatları 2020, Manisa Mısır Silajı Üretimi, Sığır besiciliğinde ucuz bir kaba yem kaynağı: Mısır silajı, Muğla'da mısır silajı tarla günü, JF-Stoll Mısır Silaj ve Ot Biçme Makinesi, YEM BİTKİLERİ VE SİLAJ HAZIRLANMASI, Mısır silajı tonu 450 TL, MISIR SİLAJ MAKİNELERİ, Mısır Silajı Fiyatları, Mısır Silajı Üreticileri, SİLAJLIK MISIR TARIMI Silaj Nedir?, Mısır Silajının Önemi, Sil-All 4×4+ Ot/Mısır Silajı İnokulantı, Hasıl ve Fermente Mısır Silajlarının Ham Besin Maddesi İçeriği, Mısır Silaj paketleme tesisi, Mısır silajında ilk hasat yapıldı, Mısır Silajını Ne Kadar Doğru Yapıyoruz, Silajlık mısır çeşitleri çiftçilere kazandırıyor, Hayvancılıkta önemli bir yeri olan silaj nedir, nasıl yapılır?, SİLAJLIK MISIR HAKKINDA, MANİSA'DA MISIR SİLAJI HASADI, Mısır silajının besin ve besleme değerini etkileyen faktörler, Yüksek Rutubetli Tane Mısır Silajı Katkı Maddesi, Silajlık mısır çiftçinin yeni gelir kaynağı oldu, Silajlık mısır üretimi incelik istiyor, Hayvan Besleme - Mısır Silajı, Manisa'dan mısır silajı ihracatı, mısır silajı makinası fiyatları, mısır silajı paketleme makinası fiyatları,  ege mısır silajı, Marmara mısır silajı,