0532 616 4845

Karanlık mod!
https://www.misirsilaji.com/Content/img/fidansatisi-42df5256-dcff-442c-b173-db19fb697fd3.jpg = /Content/img/fidansatisi-42df5256-dcff-442c-b173-db19fb697fd3.jpg
Yonca Silajı

Ürün Hakkında

Yonca Silajı

Yoncanın kuru ot olarak üretimi tercih edilmesine rağmen ilk biçim ve son biçim dönemlerindeki hava şartları her zaman kurutma işlemini mümkün kılmaz. Bu durumda yonca otunun kalitesini korumak için silaj yapılmasını önermekteyiz. Yonca silajı protein, kalsiyum ve fosfor bakımından zengindir. Fazla nem içeren yonca otunun silolanması durumunda silaja besin katkı maddeleri ve kimyasal koruyucular katılması gerekmektedir.

Fermentasyonu hızlandırmak ve gerekli karbonhidratı sağlamak için yonca silajına öğütülmüş mısır, arpa, buğday, yulaf gibi dane yemler, melas veya bakteri inokülantları katılabilir.

En iyi kalitede yonca silajı, yoncanın geç vejetatif, erken tohumlama döneminde hasat edilmesi ile elde edilir. Yonca bitkisinin, yaklaşık olarak %10’unda tomurcuk olması gerekir. Eğer çiçeklenme görülmeye başlamış ise, hasat için zaman hala uygun olabilir, ancak protein seviyesi biraz düşmüş ve NDF değeri de biraz yükselmiş olur. Hedefimiz, %20 ham protein, %30 ADF ve %40 NDF elde etmektir.

Yonca silajı hazırlanırken nem ölçer ile ölçülüp %50-55 neme gelince bağlanmaya başlanmalıdır. Böylece daha kaliteli ve daha besleyici yonca silajı elde edilebilmektedir.

Yonca Silajı

Ton Fiyatı : FİYAT SORUNUZ

Nakliye

Ücretsiz

Diğer Ürünler